Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie otwarte na pomoc

9 i 10 kwietnia zorganizowano dni otwarte w Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie, który jest miejscem wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie. W ramach inicjatywy ośrodek zapraszał na bezpłatne konsultacje ze specjalistami z dziedziny logopedii, pedagogiki, fizjoterapii oraz psychologii.

W siedzibie centrum przy ulicy Jasnogórskiej istniała także możliwość zakwalifikowania dziecka na zajęcia indywidualne oraz grupowe. Rodzice których niepokoi rozwój ich dzieci mają otwartą drogę do ośrodka.

– Z takiej porady mogą skorzystać dzieci do 18 roku życia. Po zakwalifikowaniu mogą one skorzystać z domu dziennego pobytu, z samej rehabilitacji popołudniowej lub z zajęć w małych grupach wiekowo-rozwojowych w naszym klubie Słoneczko – informuje Jolanta Nykowska, pedagog w Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie.

Podczas 25-ciu lat istnienia ośrodka każdego dnia przyjmowane są dzieci i młodzież z wieloma rodzajami niepełnosprawności. Dzieci te mają możliwość skorzystania z konsultacji oraz zajęć ze specjalistami.

– W domu dziennego pobytu znajdują się dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Większość z nich ma mózgowe porażenie dziecięce. Jeśli chodzi o rehabilitacje i klub Słoneczko to tam są dzieci z dodatkowymi deficytami – dodaje pedagog.

Z uwagi na duże zainteresowanie już od kilku lat dni otwarte w Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie odbywają się dwa razy w roku – wiosną i jesienią, tak aby mogli z nich skorzystać wszyscy zainteresowani.

BNO

Skip to content