Centrum rozważań Słowa Bożego w księgarni Świętego Pawła

Po raz kolejny warsztaty biblijne zawitały do Księgarni Świętego Pawła. Tym razem tematyka nawiązywała do pięknej księgi ze Starego Testamentu.

Spotkania opierają się na omówieniu fragmentu z Pisma Świętego, metodą Jezus Drogą, Prawdą oraz Życiem, której twórcą jest bł. Jakub Alberione. Prelekcje w ramach warsztatów odbywają się cyklicznie w pierwsze poniedziałki każdego miesiąca.

– Jest to nowa inicjatywa w Częstochowie, chcieliśmy zaprosić naszych klientów, znajomych i przyjaciół do księgarni po to, aby dzielić się Słowem Bożym. Naszą księgarnię traktujemy jako centrum, w którym chcemy dawać ludziom życie, czyli Jezusa – mówił ks. Marcin Romanowski, dyrektor wydawniczy Edycji Świętego Pawła.

Kolejne już spotkanie z cyklu odbyło się w poniedziałek, 3 lutego. Jego tematem były słowa zaczerpnięte z Pieśni nad Pieśniami „Czy widzieliście tego, który kocha serce moje”. Treść warsztatów nawiązuję do Dnia Życia Konsekrowanego, a rozważania nakierowane są na zgłębianie Słowa Bożego.

– Cały cykl warsztatów polega na zgłębianiu Słowa Bożego, ale nie tylko przez czytanie, lecz także umiejętność wcielania Go w życie i zrozumienia – zaznaczał paulista, ks. Przemysław Kosior.

Kolejne spotkanie z cyklu warsztatów odbędzie się 2 marca. Tym razem analizowane będą słowa z Ewangelii św. Mateusza: „Po czterdziestu dniach i nocach postu odczuwał głód”.

BNO

Skip to content