Częstochowscy strażnicy miejscy dołączyli do akcji #challenge4Agatka, której celem jest nagłośnienie zbiórki dla 7-letniej Agaty Kuberskiej. Dziewczynka zmaga się od września ze złośliwym guzem mózgu, którego proces leczenia jest bardzo kosztowny.

Chęć pomocy wyraziły tysiące osób, jednak zebrana suma nadal nie jest wystarczająca. Pomysł tanecznego „challenge’u” do piosenki Małe TGD „Góry do góry” zrodził się w sercach byłych nauczycielek chorej Agatki z Miejskiego Przedszkola nr 36 w Częstochowie. Mówi była wychowawczyni dziewczynki, Justyna Maciąg:

– Agata lubi tańczyć. Jest bardzo bystra i ma poczucie humoru. Agatka była moją taką „prawą ręką”. Zawsze życzliwa, pomocna, gotowa do działania i zawsze uśmiechnięta. Świetnie zawsze malowała, rysowała. Challenge trwać będzie, dopóki nie zakończy się zbiórka na portalu siepomaga.pl.

W akcję zaangażować może się każdy. Układ taneczny zobaczyć można na stronie przedszkola. Następnie wystarczy nagrać filmik i umieścić go w internecie z napisem #challenge4Agatka. Na koniec uczestnicy powinni nominować do zadania kolejne osoby lub instytucje.

Taką nominację od Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie otrzymali strażnicy miejscy. Więcej na ten temat mówi rzecznik częstochowskiej Straży Miejskiej, Artur Kucharski:

– Do challenge’u oczywiście przystąpiliśmy i nominujemy Miejski Zarząd Dróg oraz Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Od kilkunastu dni w naszej komendzie znajduje się puszka, do której zbieramy dla Agatki pieniądze.

„Drogowcy” i strażacy mają na wykonanie zadania 7 dni. Film Straży Miejskiej można obejrzeć tutaj.

Aby wygrać z chorobą, Agata Kuberska potrzebuje łącznie ponad 8 mln zł.

ABK

Skip to content