Chora na nowotwór Agata Kuberska nadal potrzebuje pomocy. 7-latka przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie poddawana jest kosztownemu leczeniu. Pomoc w nagłośnieniu zbiórki zaoferowali pracownicy i uczniowie Miejskiego Przedszkola nr 36 w Częstochowie.

Problemy Agaty Kuberskiej zaczęły się kilka miesięcy temu. Po przeprowadzeniu licznych badań lekarze wykryli w głowie dziewczynki guza mózgu o IV stopniu złośliwości. Od tej pory trwa walka o jej życie. Jak tłumaczy Marta Posturzyńska, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 36 w Częstochowie, w pomoc Agatce zaangażowała się cała społeczność przedszkolna:

– Agatka chodziła do naszego przedszkola. W sierpniu bieżącego zakończyła edukację, by następnie pójść do szkoły. Mama Agaty bardzo aktywnie bardzo nam pomagała – choćby w udziale w przedstawieniu rodziców na rzecz zbiórki na plac zabaw. Nie mogliśmy odmówić tej rodzinie pomocy. W takiej sytuacji rodzice nigdy nie powinni czuć się samotnie.

Do tej pory 7-letnia Agata Kuberska była radosną i „pełną życia” dziewczynką, której jedną z pasji stanowił taniec. To właśnie hobby stało się inspiracją do powstania inicjatywy #challenge4Agatka. O szczegółach mówi była wychowawczyni Agaty, Justyna Maciąg:

– Jest to challenge taneczny do piosenki Małe TGD „Góry do góry”. Na stronie internetowej naszego przedszkola można zobaczyć układ, którego można się nauczyć. Zachęcamy wszystkich do udziału. Wystarczy nagrać filmik i umieścić nazwę akcji – #challenge4Agatka.

Chęć udziału w tanecznym challenge’u wyrazili już m.in. częstochowscy policjanci. Więcej na ten temat mówi podkom. Sabina Chyra-Giereś:

– Agatka Kuberska to dzielna 7-latka z Częstochowy. Aby rozpropagować zbiórkę na jej leczenie, policjanci z częstochowskiego garnizonu podjęli taneczne wyzwanie. Zadanie polegało na wykonaniu układu tanecznego, wymyślonego przez Miejskie Przedszkole nr 36 w Częstochowie. Komenda Miejska Policji nominowała do zadania Straż Miejską w Częstochowie oraz Klub Sportowy Częstochowianka. Nominowani mają teraz 7 dni na wykonanie zadania.

W akcję pomocy Agacie Kuberskiej włączyli się również piłkarze Rakowa. Na profilu Facebook klub sportowy zachęca kibiców do udziału w specjalnej licytacji.

Aby wygrać z chorobą, 7-letnia Agata Kuberska potrzebuje łącznie ponad 8 mln zł. Każdy, kto chciałby wesprzeć zbiórkę, może to zrobić również poprzez wpłatę dowolnej kwoty na portalu siepomaga.pl.

ABK

Skip to content