W sobotę 16 października, w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbędzie się III Koncert Charytatywny dla Dzieci w wykonaniu zespołu Impast. Koncert ten miał się pierwotnie odbyć w październiku zeszłego roku, jednak z przyczyn pandemicznych został wówczas odwołany.

Sobotni koncert zostanie wzbogacony widowiskową grą świateł, jednak jak przekonuje Aleksandra Kowalska, liderka zespołu Impast, najbardziej zależy jej na tym, aby koncert niósł ze sobą dobry przekaz:

Bardzo serdecznie zapraszamy. Będą nowe utwory, oczywiście nie bezpośrednio na ten koncert przygotowane, ale to są utwory, które od niedawna gramy w nowych aranżacjach. Mam nadzieję, że do Państwa trafią i będzie to dobry przekaz, bo przecież właśnie na tym mi zależy.

Na koncert zaprasza także Krzysztof Witkowski, dyrektor Muzeum Monet i Medali. Zwraca on uwagę, że żadna transmisja nie jest w stanie zastąpić rzeczywistego udziału w koncercie:

Przychodźcie i nie siedźcie w domach, bo tam trzeba po prostu być! Jak artysta widzi publiczność, to gra na najwyższych nutach. To jest coś nieprawdopodobnego – przekaz, ekspresja. A jak się gra do pustej sali, to tak, jakbyśmy wąchali kwiatki przez szybę.

Koncert rozpocznie się w sobotę 16 października o godz. 18:43. Data i godzina są nieprzypadkowe, bowiem 16 października 1978 roku, o godz. 18:43 ogłoszono światu słowa, które zapadły w pamięć i serca milionów Polaków: „Habemus Papam! […] Cardinalem Wojtyła”.

Cała rozmowa z Aleksandrą Kowalską i Krzysztofem Witkowskim:

Skip to content