“Chawerim Towim – poznajmy się” – to nazwa projektu edukacyjnego realizowanego przez nauczycieli i uczniów z Zespołu Niepublicznych Placówek Oświatowych w Częstochowie. Jest to  ogólnopolski integracyjny projekt wdrażający do dialogu międzykulturowego, oparty przede wszystkim o tolerancję wobec religii, kultury i tradycji żydowskich.

W Częstochowie  projekt będzie realizowany pod kierunkiem Adrianny Zawadzkiej i Sebastiana Adamusa. Nauczyciele ci, na co dzień prowadzą w Zespole Niepublicznych Placówek Oświatowych plastyczne oraz fotograficzne koła zainteresowań. Są także pomysłodawcami wojewódzkiego konkursu „Paraolimpiada Fotograficzno-Plastyczna”, którego trzecia edycja będzie miała swój finał w lutym 2019 roku.

fot. Sebastian Adamus

PNP

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content