Chór Świętego Damiana z Węgier wystąpił w Częstochowie

DSCF2054

Chór Świętego Damiana, tworzony przez węgierskich księży katolickich obrządku bizantyjskiego, wystąpił w Częstochowie. W niedzielę 22 listopada, czyli w dniu wspomnienia świętej Cecylii – patronki muzyki kościelnej, klerycy wraz z kapłanem wystąpili w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
– Chór przebywa w Polsce w ramach Międzynarodowego Przeglądu Chórów w Cieszynie. Mieliśmy możliwość kontaktu z chórem, więc zaprosiliśmy go na dzień dzisiejszy – na wspomnienie świętej Cecylii do naszej parafii – mówił ks. Andrzej Partika, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego. – Chór Świętego Damiana wspiera na co dzień – tam na Węgrzech – działalność fundacji zajmującej się chorymi dziećmi, chorymi i psychicznie, i fizycznie. Wspiera wyjazdy dla tych dzieci, wspiera ośrodek, który opiekuje się tymi dziećmi – dodał kapłan. Dzięki datkom, które Chór Świętego Damiana zebrał podczas występów, latem ubiegłego roku grupa 90 osób mogła wyjechać na obóz.
Koncert chóru męskiego w Częstochowie poprzedziła Msza św., a sam występ był swoistą modlitwą poprzez śpiew. – Koncert był naprawdę niesamowity (…). Ten śpiew rzeczywiście pozwalał zanurzyć się w tej wyjątkowej niedzieli, w atmosferze tego dnia – dzieliła się swoimi przeżyciami tuż po koncercie jedna z uczestniczek wydarzenia.

Skip to content