Ciepła pogoda zawita do Częstochowy

Ostatnimi czasy nieprzewidywalna pogoda dała się prawie wszystkim we znaki. Na szczęście najbliższy weekend zapowiada się bardzo dobrze. Każdym dniem będzie coraz cieplej, aż do trzydziestu stopni celsjusza. Dużo pogodnego nieba, przelotny deszcz tylko miejscami. Burze powrócą dopiero w niedzielę.

Dokładniejszą prognozę pogody dla Częstochowy i regionu na najbliższy weekend podaje Szymon Ogórek z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ta wygląda następująco: sobota będzie ciepła, nawet do dwudziestu pięciu stopni celsjusza, brak opadów, słaby wiatr, lekkie zachmurzenie oraz mała wilgotność powietrza. W niedzielę natomiast temperatura może miejscami wzrosnąć nawet do trzydziestu stopni, przybędzie również wiatru i chmur, lecz odczuwalna temperatura ma być przyjemna. Większa wilgotność sprawi, że nocami możemy spodziewać się lokalnych burz.

Wysoka temperatura i wysoka wilgotność powietrza. Nie jest to dobre połączenie, ponieważ w takich warunkach powstają najsilniejsze i najgroźniejsze burze, które w poprzednim tygodniu dewastowały Polskę. Czy w tym weekendzie również powinniśmy przygotować się na gwałtowny wiatr i pioruny? Synoptycy uspokajają – nawet wieczory w większości regionu będą spokojne:
Dźwięk: 2_weekend_23_07 (0:36):
ps.: tak jak mówiłem
os.: nie czeka

Pamiętać należy, że pogoda jest bardzo dynamicznym zjawiskiem i nawet najlepsze przewidywania i analizy mogą przestać obowiązywać w przeciągu kilku godzin. Dlatego zawsze należy podchodzić do takich zapewnień z dystansem. Więcej informacji nt. aktualnej pogody na stronie internetowej IMGW.

Skip to content