Co po maturze? Dzień skupienia w częstochowskim seminarium

Maturzyści czekają na wyniki egzaminu dojrzałości i powoli zastanawiają się, jaką drogę życiową wybrać. Kilku tegorocznych abiturientów postanowiło odszukać odpowiedzi na nurtujące ich pytania w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej i Diecezji Sosnowieckiej. W sobotę 16 czerwca odbył się tam dzień skupienia.

Poprowadzili go ojcowie duchowni z częstochowskiego seminarium – ks. Łukasz Dyktyński i ks. Michał Pabiańczyk. Zdaniem ks. Michała taki dzień skupienia to przede wszystkim okazja do spotkania z Jezusem:

– Jest to próba przedstawienia młodym mężczyznom tego, że Pan Bóg może któregoś z nich zapraszać do seminarium. Młody człowiek przeżywa dramat konieczności wyboru tego, co ma robić w życiu. Obserwujemy kryzys powołań, ale po pewnym czasie, tak jak miało to miejsce np. w Szkocji, we Francji czy w Stanach Zjednoczonych, pojawia się wiele nowych powołań. Musimy nieustannie głosić słowo Boże i wyjść do tych, którzy może dzisiaj nie mają jeszcze odwagi pójść za Jezusem. Podczas dnia skupienia młodzi pochylają się nad Ewangelią, rozważając m.in. powołanie św. Piotra, który ze zwykłego rybaka stał się rybakiem ludzi, i starają się rozeznać swoje życiowe powołanie. Wreszcie spotykamy się z samym Jezusem, tak jak On spotkał się kiedyś z Piotrem nad jeziorem.

W programie dnia skupienia znalazły się: Msza św., konferencje ojców duchownych i adoracja Najświętszego Sakramentu. Uczestnicy mieli również okazję do indywidualnych rozmów z ks. Łukaszem i ks. Michałem.

MO

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content