Fot. Radio fiat

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Dla każdego, kto został w domu, organizacje pozarządowe przygotowały ciekawe zajęcia i warsztaty. Wszystko w ramach akcji „Lato w mieście 2020” przewidzianej dla dzieci i młodzieży.

Młodzi częstochowianie, którzy w sierpniu pozostali w domach na nudę nie mogą narzekać. Lekcje tańca, tenisa stołowego, taekwon-do, turnieje sportowe czy też wycieczki i rajdy terenowe, to tylko niektóre z propozycji, jakie na nich czekają. Więcej na temat oferty aktywnego spędzenia czasu, także w gronie rodzinnym, mówi Marcin Breczko z biura prasowego Urzędu Miasta Częstochowy.

– Atrakcji jest naprawdę sporo. Częstochowski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego przygotował np. propozycje wycieczek do Krakowa, Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu czy też na łono natury w jurajskie okolice i Beskid Śląski. Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem proponuje zajęcia z hortiterapii, czyli naukę i rozwój poprzez pracę w ogrodzie. Na dzieci i młodzież czeka też wycieczka do wrocławskiego ZOO.

Wszystkie zajęcia i wyjazdy organizowane są z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych. Szczegółowy program sierpniowych zajęć dostępny jest na stronie: www.czestochowa.pl.

ABK

Skip to content