Co z “Mieszkaniem Plus” w Częstochowie?

Regionalny Fundusz Gospodarczy w Częstochowie jako podmiot Skarbu Państwa zamierza przystąpić do rządowego programu “Mieszkanie Plus”. Informacja ta została przekazana podczas konferencji prasowej z udziałem Artura Sobonia, Sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, która odbyła się w środę 10 października przy ul. Wiolinowej w częstochowskiej dzielnicy Grabówka. To właśnie tam powstanie osiem czterokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych.

Obecny na konferencji prasowej minister Artur Soboń zaznaczał, że rządowy program “Mieszkanie Plus” to wielka szansa dla młodych. Jak z kolei podkreślał Senator RP Artur Warzocha, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta Częstochowy oraz inicjator spotkania z ministrem, w Częstochowie jest olbrzymia potrzeba mieszkań.

Przy ul. Wiolinowej na Grabówce powstanie osiem czterokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych, w których znajdzie się łącznie 616 mieszkań. W obiektach znajdą się piwnice, a także powierzchnie usługowe, komercyjne oraz place zabaw i miejsca rekreacji.

Pierwsze w Polsce osiedle wybudowane w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus” powstało w Siedleminie – wiosce położonej 4 km od Jarocina. Podobne osiedla powstają również m.in. w Białej Podlasce, Gdyni, Pruszkowie i Wałbrzychu.

PK