Co z Parkiem Wodnym przy ul. Dekabrystów?

Fot. AktywnaCzęstochowa.pl

Władze Częstochowy informowały w styczniu, że częstochowski aquapark jest już gotowy od kilku miesięcy. Problemem miała być pandemia, która uniemożliwiła otwarcie obiektu.

Według planu Ministerstwa Zdrowa, kryte obiekty sportowe i baseny będą mogły wznowić swoją działalność od 29 maja. Zgodnie z planem, będą wówczas dostępne dla wszystkich odwiedzających ale maksymalne obłożenie nie będzie mogło przekraczać 50% możliwości obiektu.

Czy częstochowski aquapark będzie do 29 maja gotowy na otwarcie? Zapytaliśmy o to Miłosza Przybylika, menadżera Częstochowskiego Parku Wodnego:

Ja jeszcze nie mam takiej informacji. Jako osoba, która zarządza tym obiektem, na chwilę obecną nie posiadam takiej informacji.

Sławomir Gajda, kierownik referatu sportu w Urzędzie Miasta udzielił nam podobnej odpowiedzi:

O parku wodnym nic nie wiem. W tej chwili pracujemy nad otwarciem trzech pływalni krytych. Nie mam żadnych informacji, żeby były działania mające na celu uruchomienie tego obiektu. […] Nie wiem o tym czyli nie ma takich planów w tej chwili, podejrzewam. A jeszcze nie wiem czy rozporządzenie nawet dopuszcza taką możliwość. Bo mają być otwarte siłownie, kluby fitness, solaria, ale nic nie słyszałem o parkach wodnych.

Jak można było usłyszeć, na chwilę obecną planów otwarcia Parku Wodnego nie ma. Być może takie plany pojawią się w najbliższym czasie. Tymczasem mieszkańcy Częstochowy niecierpliwie oczekują momentu otwarcia:

Fajnie by było taki aquapark. /…/ Będzie po prostu czas, gdzie można spędzić ze znajomymi. Jakiś zakątek, gdzie można się zebrać. /…/ Skoro otwierają inne aquaparki, no to raczej też powinien być otwarty. /…/ Czekam. Jestem ciekaw kiedy będzie otwarty, po prostu tyle. Chciałbym skorzystać. Byle by była woda mokra. /…/ Fajnie, żeby było dla młodych ludzi, dla dzieciaków, żeby się pobawiły – Trochę odżyć w końcu, nie? – Dla dzieci i dla młodzieży super. Jak ktoś lubi, no to fajnie.

O ewentualnych planach otwarcia obiektu będziemy jeszcze informować.

RG

 

Skip to content