Co z wysokimi trawami w Częstochowie?

Wysokie trawy pojawiają się w wielu miejscach w Częstochowie. Mogą ograniczać one widoczność podczas jazdy samochodem, a niekiedy stwarzać niebezpieczeństwo. Wysokie trawy są ekologiczne, ale niestety w niektórych miejscach nie powinny się znajdować.

Sprawą koszenia traw zajmuje się Centrum Usług Komunalnych (CUK). Naczelnik Wydziału Usług Komunalnych Łukasz Kot zapewnił, że koszenie traw jest realizowane zgodnie z planem:

Prace polegające na koszeniu trawy, zostały rozpoczęte w ostatnim tygodniu kwietnia od ścisłego centrum miasta. Wiemy ze teraz będziemy musieli zrobić to jeszcze raz. Prace wykonywane są zgodnie z planem i na tyle ile pozwalają nam środki. Jeśli chodzi o centrum, wykonawca wywiązuje się ze swoich zadań.

Naczelnik poinformował, także kiedy odbędą się kolejne koszenia traw:

– Trzecie koszenie zaplanowane jest na sierpień, aktualnie w czerwcu będziemy wykonywać koszenie po raz drugi. Ulice w centrum były już raz wykoszone. Utrzymujemy kilka tysięcy hektarów, dlatego prace wykonujemy, można powiedzieć od prawej do lewej.

W niektórych miejscach pojawiają się gałęzie drzew wystające na drogę, które utrudniają widoczność kierowcom. Sprawę zieleni będziemy monitorować.

PJU

Skip to content