fot. Radio Fiat

16 października na Placu Biegańskiego odbyło się wydarzenie COVID nie ma poglądów. Miało ono na celu pokazanie ludziom, że nie ważne jakie mamy poglądy, powinnyśmy się w tym trudnym czasie jednoczyć i walczyć ze wspólnym przeciwnikiem.

Według statystyk, co piąta osoba nie wierzy w koronawirusa. Głównie są to ludzie młodzi, których zdrowie jest najmniej narażone na zakażenie. Uważają oni, że pandemia jest wymysłem polityków, a stosowanie się do obostrzeń nie jest potrzebne. Natomiast wśród starszych ludzi, którzy są w grupie wysokiego ryzyka dominuje pogląd, że koronawirus jest szczególnie niebezpieczna chorobą.

Wydarzenie miało na celu uświadomić wszystkich polaków, że nieważne jakie poglądy wyznajemy, koronawirus może dotknąć każdego z nas niezależnie od wieku.

Akcja „COVID nie ma poglądów” jest akcją ogólnopolską Młodej Prawicy. Ma to być kontrmanifestacja przeciwko temu co w ostatnich tygodniach przeprowadzały środowiska określające się jako prawicowe. Nie zgadzamy się by swoją politykę uprawiać pomimo dowodów naukowych – mówił Mateusz Szymanek z Młodej Prawicy.

W tych trudnych czasach dbajmy nie tylko o siebie, ale naszych bliskich i wszystkich wokół. Życie mamy tylko jedno i należy je pielęgnować.

KP

Skip to content