Fot. szpitalblachownia.pl

Od listopada śląski szpital im. Weigla w Blachowni koło Częstochowy został przekształcony w placówkę dla pacjentów z koronawirusem. To decyzja wojewody śląskiego podyktowana zwiększającą się liczbą zachorowań w regionie.

Grupa Scanmed, będąca dzierżawcą szpitala w Blachowni, na stronie internetowej placówki podaje, że jest zaangażowana w walkę z COVID-19 od samego początku pandemii, a placówka ma być przekształcona jedynie częściowo:

– Zmiana profilu działalności Szpitala odbywa się stopniowo. Od 4 listopada dla Pacjentów COVID uruchomiono oddziały Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Zakońono też realizację odpowiednich prac dostosowawczych w dwóch kolejnych oddziałach, tj. Chorób Wewnętrznych oraz Chirurgii Ogólnej, które zaczęły funkcjonować w trybie COVID od niedzieli. Tym samym, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, udostępniono 90 łóżek COVID wraz z 10 do intensywnej terapii. Oddział Położnictwa oraz Neonatologii – posiadając osobną izbę przyjęć oraz własną salę cięć cesarskich – działa w normalnym trybie, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – poinformował Bartosz Rajski p.o. Rzecznik Prasowy Grupy Scanmed.

Grupa Scanmed, która działa w 40 lokalizacjach na terenie Polski, zadeklarowała, że w całym kraju udostępni ponad 300 miejsc dla pacjentów chorych na COVID-19.

BNO

Skip to content