Czarna środa na drogach Częstochowy i powiatu

Miniony dzień na drogach Częstochowy i powiatu nie należał do najlepszych. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin mundurowi odnotowali 16 kolizji oraz wypadek z udziałem pieszego.

– W Koniecpolu kierująca Toyotą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pieszemu, który przechodził przez jezdnię, w wyniku czego doszło do potrącenia. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala – poinformowała podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Tego dnia częstochowscy policjanci zatrzymali ponadto trzech nietrzeźwych kierowców oraz jednego rowerzystę.

– W Częstochowie przy ul. Orlik-Rückemanna doszło do kolizji, w której uczestniczył pijany kierowca. W organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Kolejne zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który w Zawisnej miał prowadzić pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie wskazało u niego ponad trzy promile alkoholu w organizmie. W Mykanowie kierujący rowerem miał prawie półtora promila alkoholu. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł – dodała podkomisarz.

Częstochowska policja po raz kolejny apeluje o ostrożną jazdę. W myśl przysłowia: „pośpiech jest złym doradcą”, lepiej zaplanować wyjazd wcześniej, niż stwarzać zagrożenia dla siebie i innych na drodze.

BNO

Skip to content