Czarowanie słowem

czarowanie slowem

Wiersze znanych polskich poetów wybrzmiały w Bibliotece Publicznej w Częstochowie. A to za sprawą I międzyszkolnego konkursu recytatorskiego zorganizowanego wespół ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym nr 1 przy ul Legionów 58. Udział w konkursie wzięli uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych a także zawodowych. O czym mówi Monika Karbowiak: – Do konkursu zgłosiło się 37 uczestników z różnych grup wiekowych. Każdy mógł wybrać taki repertuar, w którym czuję się najlepiej i mam nadzieję, że okaże się to trafne.

Spotkanie w bibliotece poprowadziła Katarzyna Heminng, która mówi o idei konkursu: – Głównym impulsem do zorganizowania tego konkursu było pokazanie społeczności Częstochowy, że dzieci niepełnosprawne to nie kalectwo, smutek, rozpacz, ale również pokazanie ich talentów. Konkurs ten, to taka świeżynka wiosenna dostosowana do aury za oknem i mamy nadzieję iż we współpracy z panią dyrektor Grzanką ten konkurs będzie cyklicznie organizowany.

W składzie jury znaleźli się: Danuta Króliszewska, Czesława Monczka i Grzegorz Papalski. A tak kształtuje się lista laureatów:

I miejsce – Jakub Moździoch SP 53

II miejsce – Maja Urbańska SP 22

III miejsce – Bartosz Łopaciński Zespół Szkół Katolickich

Wyróżnienie – Hubert Mączka SP 53

Wyróżnienie – Alex Michalik ZS nr 23

Wyróżnienie – Duda Oskar Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1

Wyróżnienie – Daria Goc Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr

Kategoria gimnazjum

I miejsce – Katarzyna Wróbel ZS nr 26

II miejsce – Piotr Karoń ZS nr 1

III miejsce – Dorota Partyka ZS NR 45

Wyróżnienie – Bartosz Każarinow ZS NR 23

Wyróżnienie – Magdalena Styrna  ZS nr 26

Wyróżnienie – Patryk Drozdowski – Ośrodek Herby

Wyróżnienie – Amelia Czok ZS nr 28

PKr