Czas dla rodziny na sportowo

Nauczyciele i rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 49 im. Janusza Kusocińskiego w Częstochowie zorganizowali wspólne granie w tenisa stołowego. Rodzinny Turniej Deblowy odbył się już po raz 18.

Zawodnicy rywalizowali w klasach jeden-cztery oraz pięć-osiem. Jak mówi Bożena Niepsuj, nauczyciel i pomysłodawca wydarzenia – integracja bardzo ułatwia współpracę, dlatego głównym celem imprezy było lepsze poznanie się nauczycieli z rodzicami uczniów.

– 18 lat temu w mojej głowie narodził się pomysł, aby propagować tenis stołowy i zachęcić społeczność do rodzinnej formy aktywności. Cieszę się bardzo, że jest tak duży odzew. Impreza się przyjęła i co roku na turniej przychodzą mamy, ojcowie, dziadkowie i oczywiście duże grono kibiców.

Rodzice uczniów nie tylko włączyli się do wspólnej zabawy, ale również pomogli podczas organizacji, o czym mówi Anna Skrzypczyk, przewodnicząca Rady Rodziców.

– Jest to dla nas bardzo ważne przedsięwzięcie, żeby rodzice, nauczyciele i takie inicjatywy były wspierane nie tylko materialnie. Oprócz takich turniejów organizujemy liczne festyny, kiermasze, przedsięwzięcia szkolne. Wspieramy akcje wyjazdu dzieci na zieloną szkołę i wycieczki. Organizujemy półkolonie wakacyjne i ferie zimowe. Bierzemy udział w wielu wydarzeniach, które mogą pomóc aktywności naszych dzieci oraz wspierać szkołę w funkcjonowaniu.

Jeden z rodziców dodaje, że turniej to bardzo dobra inicjatywa. Tenis stołowy jest dyscypliną dla każdego i mogą w niego grać zarówno młodsi oraz osoby starsze.

– Bardzo mi się to podoba i uczestniczymy zawsze w tym turnieju rodzinnie. To jest takie parę godzin wypoczynku i fajnie spędzonego wspólnie czasu.

Do turnieju zgłosiło się kilkadziesiąt osób. Nagrody przewidziano dla wszystkich zawodników, dodatkową atrakcją był słodki poczęstunek oraz ciepłe napoje.

 

ABK