Źródło fot. ujd.edu.pl

Z początkiem czerwca częstochowskie uczelnie wyższe rozpoczęły rekrutacje na studia w roku akademickim 2021/2022. W przypadku Politechniki Częstochowskiej absolwenci szkół średnich mogą rejestrować się za pomocą serwisu Internetowej Rejestracji Kandydatów, dostępnej pod adresem: rekrutacja.pcz.pl.

Czas rejestracji mija w niedzielę 18 lipca. Do tego czasu wszyscy chętni mogą założyć konto, uzupełniając je o swoje dane osobowe, a później – o niezbędne dokumenty. Jest o co się starać, gdyż na studentów czeka kilkadziesiąt kierunków studiów, w tym kilka nowych.

– Jak co roku nasza oferta jest dostosowana do potrzeb i rynku pracy. W tym roku na kandydatów czeka ponad 30 kierunków studiów w języku polskim i angielskim, zarówno na studiach stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. W tym roku wprowadziliśmy też trzy nowe kierunki. Są to: sztuczna inteligencja i Data Science, inżynieria chemiczna i procesowa oraz inteligentny przemysł – mówiła Izabela Walarowska, kierownik Biura Karier i Marketingu Politechniki Częstochowskiej.

W przypadku Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie rejestracja kandydatów na studia będzie możliwa do poniedziałku 12 lipca. Również i tu nabór będzie odbywał się za pośrednictwem serwisu Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK).

– Warto zaznaczyć, że proces ten już od kilku lat odbywa się za pomocą Internetu. Serwis jest dostępny dla kandydatów za pośrednictwem strony Internetowej Uniwersytetu. Warto zaznaczyć, że zaletą IRK jest fakt, że umożliwia ona m.in. rekrutację bez konieczności wychodzenia z domu, czyli służy bezpieczeństwu. Kandydat ma dostęp do wszystkich informacji dotyczących procesu rekrutacji, takich jak, np. dane dotyczące kierunku czy harmonogramu rekrutacji. Dzięki danym dostępnym w IRK można też skontaktować się z pracownikami wydziału naszego uniwersytetu – tłumaczył Marek Makowski z Biura Promocji UJD.

Uniwersytet im. Jana Długosza w Częstochowie zaprasza do wyboru spośród 44 kierunków studiów I i II stopnia, jednolitych studiów magisterskich, a także 43 kierunków przygotowanych z myślą o cudzoziemcach. W przypadku tej uczelni system rekrutacyjny jest dostępny na stronie: rekrutacja.ujd.edu.pl.

BNO

Skip to content