W Częstochowie nieustannie trwają zbiórki na rzecz uchodźców z Ukrainy. Wiele z nich jest kontynuowanych m.in. w częstochowskich szkołach, o czym przekonuje Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Częstochowy.

– Taka zbiórka jest kontynuowana np. w Zespole Szkół Samochodowych przy ul. św. Augustyna 3/7. W tej chwili to główny punkt, jeśli chodzi o miejskie szkoły, gdzie przyjmuje się pomoc żywnościową i rzeczową, którą można przynosić od poniedziałku do piątku do godz. 15:00. Szkoła przyjmuje artykuły spożywcze o wydłużonym terminie przydatności, słodycze, produkty chemiczne i czystościowe, a także środki do dezynfekcji, koce oraz śpiwory. Zbiórka prowadzona jest także w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. Tam można zwrócić się o pomoc rzeczową, gdyż ta jest wydawana potrzebującym, a także przyjmowana od darczyńców. Ten punkt zajmuje się odbieraniem i wydawaniem przede wszystkim odzieży, obuwia, akcesoriów i produktów higienicznych dla dzieci i dorosłych, środków czystości, artykułów do sprzątania, zabawek oraz gier dla dzieci – mówił rzecznik UM Częstochowy.

W Częstochowie nadal funkcjonują też inne punkty zbiórek oraz wydawania najpotrzebniejszych artykułów. Te dostępne są zarówno od poniedziałku do piątku, jak i w soboty.

– Są to takie punkty, jak Caritas, Centrum Pomocy Ukrainie przy ul. Ogrodowej 24/44 (wjazd od ul. Piotrkowskiej), czy Polski Czerwony Krzyż, który nie przyjmuje i nie wydaje odzieży, ale wydaje i zbiera żywność, kosmetyki oraz środki higieniczne. Ciągle działa też punkt organizowany przez Towarzystwo Patriotyczne Kresy w kościele św. Wojciecha przy ul. Brzeźnickiej, który odbiera i wydaje produkty od poniedziałku do soboty w godz. od 10:00 do 14:00 – dodał Włodzimierz Tutaj.

Kilka punktów zbiórek na rzecz ukraińskich uchodźców działa też przy ul. Nowowejskiego w Częstochowie. Są to. m.in.: punkt prowadzony przez Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz punkt przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Koło”. Zbiórkę i pomoc świadczy też fundacja „Oczami Brata” w swoich oddziałach na terenie całego miasta.

BNO

Skip to content