Fot. Radio Fiat

Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie razem z Samorządowym Ośrodkiem Doskonalenia w Częstochowie rozpoczęli kampanie, której celem jest walka z przemocą wśród dzieci i młodzieży.

Zadaniem akcji jest ograniczenie i podniesienie świadomości dzieci, młodzieży i ich opiekunów jakie zagrożenia niesie za sobą hejt i agresja. Jest to szczególnie niebezpieczne dla dzieci w wieku szkolnym, dla których akceptacja ze strony rówieśników jest bardzo ważna. W dobie pandemii koronawirusa, kiedy większość kontaktów odbywa się za pośrednictwem internetu, hejt jest bardzo częstym zjawiskiem. Ma to negatywne skutki nie tylko dla dzieci czy nastolatków, ale także ich rodziców, którzy przeżywają to razem z nimi. Leki społeczne czy brak samoakceptacji to tylko początek zmagań jakie przechodzą na co dzień młodzi ludzie. Więcej na temat akcji mówi sierż. szt. Kamil Sowiński z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

– Jest to cykl szkoleń, które prowadzone są przez naszych policjantów. Z uwagi na pandemię koronawirusa odbywają się one online. 

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, funkcjonariusze zorganizowali cykl spotkań online dla placówek oświatowych na terenie miasta oraz powiatu częstochowskiego. Akcja obejmuje nie tylko uczniów, ale także ich wychowawców i dyrektorów szkół, aby jak najskuteczniej zapobiegać przemocy i agresji ze strony rówieśników.

– Wchodzi w to nie tylko przemoc fizyczna czy agresja, ale także hejt. Zarówno ten internetowy jak i bezpośredni. Szkolenia prowadzone są dwutorowo. Osobno prowadzone są osobno dla opiekunów, czyli dla nauczycieli, dyrektorów szkół i rodziców. Natomiast osobno spotykamy się i prowadzimy prelekcje z dziećmi i młodzieżą szkolną. Pokazujemy i uczymy jak poradzić sobie z hejtem, z agresją ze strony rówieśniczej, jak reagować oraz jakie są tego konsekwencje prawne i społeczne.

Obserwujmy i rozmawiajmy z naszymi dziećmi, może je to uchronić przed zagrożeniami jakie czyhają na nie w szkole jak i w internecie. Jak doradzają psychologowie, każdy rodzic powinienem wiedzieć co jego dziecko robi w internecie i poza domem.

AS

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content