Częstochowianin w “Jeden z dziesięciu”

Na co dzień Specjalista ds. Informatyki w Uczelnianym Centrum Informatycznym Politechniki Częstochowskiej, a także nauczyciel informatyki w Niższym Seminarium Duchownym. Od święta… zwycięzca znanego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”.

Częstochowianin Michał Sołtysik wygrał 6 odcinek 102 edycji programu – podzielił się z nami swoimi wrażeniami związanymi z udziałem w programie.

Kluczową sprawą było chyba zgłoszenie się do trzech pierwszych odpowiedzi i później rozdawanie poszczególnym zawodnikom pytań. Być może wynik nie jest zbyt imponujący – gdybym był troszeczkę bardziej skoncentrowany, myślę że byłoby trochę lepiej. Pan Tadeusz Sznuk to człowiek o wielkiej kulturze, osobowość pomagająca uczestnikom. Niektórych zjada stres, inni mają problemy z koncentracją, Pan Tadeusz cały czas pomagał, w przerwach opowiadał dowcipy. Było to naprawdę bardzo miłe doświadczenie – mówi Michał Sołtysik.

Po zakończeniu rozgrywek, na początku drugiej połowy listopada dowiemy się, czy liczba punktów zdobytych przez gracza z Częstochowy wystarczy do uczestnictwa w finale finałów „Jeden z dziesięciu”. Michał Sołtysik zdobył 92 punkty.

Zdjęcie: TVP