Częstochowska młodzież kręci serial

Młodzież kręci serial/fot. TVSP36

Młodzi, kreatywni, z ciekawym spojrzeniem na świat, a do tego naprawdę utalentowani – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 36 w Częstochowie udowodnili, że nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzebna jest tylko chęć, a pomysł na realizację marzeń to tylko kwestia czasu. Częstochowska młodzież rozpoczęła prace nad tworzeniem własnej produkcji filmowej. Serial pt. “Nie pozwól, by Ci przeszkodzono” ma mieć 5 odcinków, które zobaczymy już niedługo.

Film to historia 14-letniej Julii Kowalik, która uwielbia śpiewać. W przyszłości chce zostać piosenkarką, jednak rodzina nie podziela jej entuzjazmu. Mama oraz starsza siostra, od estradowych występów, wolałyby naukę w kierunku praktycznego zawodu. Za reżyserię produkcji odpowiada Amelia Cierpiał, która od kilku lat aktywnie udziela się w szkolnej telewizji TVSP36:

– Pomysł na stworzenie serialu pojawił się spontanicznie. Na początku mieliśmy nakręcić film, ale chcieliśmy przekazać zbyt dużą ilość treści. Stąd też fabuła podzielona na 5 odcinków. Scenariusz pisałam miesiąc, ponieważ ciągle pojawiały się nowe pomysły. Trochę to trwało, ale z efektu końcowego jestem bardzo zadowolona.

Serial ukazywać ma, że do wyznaczonego celu należy dążyć pomimo przeszkód. Choć początkowo głównej bohaterce brakuje pewności siebie, dzięki wsparciu przyjaciół jej marzenie staje się możliwe do spełnienia. Wszystkie role grane będą przez uczniów SP 36 w Częstochowie:

– Gram w serialu rolę Róży, wymyślonej przyjaciółki Julii. Wspieram ją w realizacji marzeń. Podoba mi się ta rola, ponieważ na co dzień lubię pomagać innym.
– Ja wcielam się w rolę Ernesta, właściciela szkoły. To fajna i pomocna osoba.
– Moją rolą jest Anastazja, czyli siostra głównej bohaterki. Jest bardzo denerwująca, ale mimo to ciesze się, że mogę ją zagrać.

Zdjęcia do serialu mają rozpocząć się już w tym miesiącu.

ABK

Skip to content