Częstochowska Policja zabezpieczyła 8 nielegalnych automatów do gier

Fot. Policja

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, działający w wydziale do walki z przestępczością gospodarczą zlokalizowali i zabezpieczyli 8 nielegalnych automatów hazardowych.

O szczegółach sprawy mówi podkom. Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowa częstochowskiej Policji:

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Częstochowy, w dwóch salonach gier w centrum Częstochowy zabezpieczyli 8 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Maszyny wraz z dokumentacją przekazano do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z polskimi przepisami, prawo do posiadania i wykorzystywania tego typu automatów mają wyłącznie lokale kwalifikowane jako kasyna, które posiadają koncesję na prowadzenie działalności hazardowej. Co grozi właścicielom za posiadanie takich maszyn bez koncesji?

Za ich posiadanie grożą wysokie kary finansowe. Dodatkowo, za organizowanie gier hazardowych, poza grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności nawet do trzech lat.
– dodaje podkomisarz.

Co bardzo istotne, wysoka grzywna i kara więzienia grozi nie tylko właścicielom automatów, ale również najemcom lokali, w których takie maszyny były użytkowane bez odpowiedniej koncesji. Grzywna może sięgnąć nawet 100 tysięcy złotych za każdą maszynę. Właścicielom automatów znalezionych w częstochowskich salonach gier grozi zatem, oprócz kary więzienia, grzywna o łącznej wysokości 800 tysięcy złotych.

RG

Skip to content