Częstochowski Aquapark wreszcie otwarty? Znamy już termin!

Częstochowski Aquapark już prawie rok jest źródłem kontrowersji oraz powodem wielu dyskusji podejmowanych zarówno przez radnych jak i zwykłych mieszkańców. Miejskie władze pierwotnie zamierzały otworzyć obiekt jeszcze w roku 2020, jednak pandemia pokrzyżowała te plany. Obecnie mamy już potwierdzoną date uruchomienia placówki – będzie to sobota 4 września.

Jak informuje naczelnik częstochowskiego Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Aleksander Wierny, przeszkoda blokująca możliwość pełnoprawnego otwarcia i uruchomienia obiektu została wreszcie usunięta, a placówka dostała „zielone światło”: – Nie było sprawy w Częstochowie, która by przeważyła o decyzji otwarcia aquaparku, tylko decyzje rządowe. Od dłuższego czasu liczba zachorowań w samej Częstochowie i okolicach utrzymywała się w granicach zera, a to właśnie mieszkańcy naszego miasta i okolic będą klientami aquaparku. Park można otwierać. Początek września dlatego, że wszyscy wracają wtedy z wakacji i liczba osób, które mogą korzystać z aquaparku będzie większa niż w wakacje.

Zdaniem naczelnika, wszystkie procedury zostały wypełnione jakiś czas temu, lecz wcześniejsze – przekroczone – terminy sprawiają, że rozsądnym wydaje się podchodzić do obecnych obietnic z rezerwą i dystansem: – Do otwarcia aquaparku przygotowywaliśmy się już w zeszłym roku, ale plany pokrzyżowała pandemia. Przez ten czas testowaliśmy całą aparaturę do dbania o wodę oraz rekrutowaliśmy kadrę. W tej chwili wszystko jest dopięte na ostatni guzik i możemy otwierać nasz park wodny.

Do udziału w ceremonii otwarcia placówki oraz częstego korzystania z niej zachęcają urzędnicy. Przypominają jednak, że nadal wszystkich chętnych obowiązują restrykcje związane z koronawirusem: – Wszystkich serdecznie zapraszamy 4 września tj. sobota do aquaparku, który wreszcie będzie otwarty. Zapraszamy w godzinach od 10:00 – 22:00. Cennik znajduje się na stronie mosir.pl. Przychodząc należy pamiętać, że należy liczyć się z obostrzeniami. M. in. jest to ograniczenie osób, które mogą korzystać z parku. W przypadku naszego obiektu jest to 150 osób nie licząc osób zaszczepionych. Podczas otwarcia przygotowane będą specjalne atrakcje, o których poinformujemy wkrótce.

Cieszyć może fakt, że częstochowianie wreszcie będą mogli skorzystać z wartego wiele milionów złotych aquaparku, który od niemalże roku stał nieużywany. Tym bardziej, że sąsiednie kąpielisko ma zostać zamknięte wraz z końcem sierpnia.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content