Częstochowski Dom Rzemiosła nie zostanie sprzedany

Od dwóch dni częstochowskie media rozpisują się o ofercie sprzedażowej Domu Rzemiosła przy al. Kościuszki w Częstochowie, która nagle została wycofana. Częstochowska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości bynajmniej nie planuje sprzedaży tego budynku. Czeka go natomiast szereg modernizacji.

Częstochowska Izba Rzemiosł rzeczywiście wystawiła ofertę sprzedaży dwóch swoich budynków. Jednak jak przekonuje wiceprezes Izby Stefan Rybicki, budynek przy al. Kościuszki ostatecznie nie zostanie sprzedany:

Generalnie nie ma tematu. Kiedyś był wystawiony – chyba nawet w zeszłym roku – do sprzedaży, ale to były dwa budynki (na Dekabrystów i na Kościuszki), które są własnością „Rzemiosła”. Praktycznie mamy już sprzedany budynek przy ul. Dekabrystów a ten z Kościuszki jest już wycofany z biura nieruchomości. Zostajemy w starym budynku przy al. Kościuszki 6, gdzie mamy siedzibę od wielu, wielu lat.

Jednocześnie Izba Rzemiosł planuje budynek przy al. Kościuszki mocno zrewitalizować. Stefan Rybicki zauważa, że od lat nie było tam dużego remontu:

Będziemy robić tam dość duży remont, dlatego że te pieniądze, które pozyskamy ze sprzedaży budynku z Dekabrystów będziemy inwestować właśnie tutaj na Kościuszki 6. Tam jest potrzebny bardzo duży remont – od kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat nie było tam większych remontów, tak że to będzie wymagało dużych nakładów.

Dom Rzemiosła przy al. Kościuszki 6 został zbudowany w dwudziestoleciu międzywojennym ze składek ówczesnych częstochowskich rzemieślników. Teraz czeka go nowe życie, bo być może po rewitalizacji, dzięki nowym technologiom pojawią się także nowe pomysły na jego zagospodarowanie.

Skip to content