Komunikat na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie/źródło: psse.czest.pl

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Częstochowie na swojej stronie Internetowej wystosował komunikat z apelem o kontakt telefoniczny wszystkich osób, które w ostatnim czasie korzystały z usług przewozowych firmy ABX2bus. Mowa o pasażerach, którzy od poniedziałku 6 lipca do soboty 11 lipca bieżącego roku podróżowali na trasie Wieluń – Rudniki – Krzepice – Kłobuck – Częstochowa, o godz. 5:05 i 9:15 z Wielunia oraz o godz. 7:05 i 11:15 z Częstochowy.

Informacja z prośbą o kontakt dotyczy także pasażerów korzystających z usług firmy od poniedziałku 13 lipca do piątku 17 lipca na tej samej trasie o godz. 13:20 i 17:50 z Wielunia oraz 15:30 i 19:35 z Częstochowy. Mimo ciągłego poluzowywania obostrzeń wciąż obowiązują nas pewne zasady sanitarne, które niestety często są ignorowane.

– Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości, którą zaleca Główny Inspektorat Sanitarny oraz Minister Zdrowia. Pamiętajmy również o tym, że nadal obowiązują maseczki ochronne oraz o rękawiczki, szczególnie w miejscach, gdzie przebywa wiele osób, np. w sklepach – podkreślała Edyta Kapelka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie.

Kontakt, o jaki prosi częstochowski sanepid, ma na celu przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego w związku ze stwierdzonym przypadkiem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u kierowcy, który obsługiwał wymienione trasy. Ponadto Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Częstochowie przypomina o możliwości regularnego monitorowania sytuacji epidemicznej w Częstochowie.

– Codzienne statystyki dotyczące zachorowań, ozdrowieńców, a także osób obejmowanych kwarantanną znajdują się na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologticznej w Częstochowie. Dane te dotyczą miasta i powiatu z podziałem na poszczególne gminy – dodała.

Wszystkie osoby, o których mowa mogą kontaktować się z dowolną Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w pobliżu swojego zamieszkania.

BNO

Skip to content