27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Częstochowski Teatr im. Adama Mickiewicza postanowił świętować cały tydzień, od soboty 25 marca do 1 kwietnia.

– Teatr im. Adama Mickiewicza od lat świętuje ów wyjątkowy dzień. – mówi Magdalena Woch, dyrektor częstochowskiego teatru.

– Międzynarodowy Dzień Teatru to wyjątkowa okazja dla jego entuzjastów oraz dla tych, którzy tę wielką instytucję tworzą. Każdego roku staramy się ten dzień obchodzić w sposób szczególny. Nasze święto rozpoczęliśmy już w weekend, prezentując dwukrotnie spektakl „Kandyd, czyli optymizm”.

Na zakończenie świętowania, czyli 1 kwietnia, częstochowski teatr przygotował premierę spektaklu w reżyserii Gabriela Gietzky’ego.

– W ten dzień zapraszamy wszystkich chętnych, aby poznali teatr również „od kulis”. Chcemy, aby mieszkańcy miasta poznali bliżej nasze sceny i pracownie, podczas gdy nie ma tu innych widzów. Zwiedzaniu towarzyszą prelekcje i opowieści o teatrze, o jego osobistościach. Tydzień planujemy zakończyć wielką premierą „Kariery Nikodema Dyzmy”, która odbędzie się 1 kwietnia.

Międzynarodowy Dzień Teatru został ustanowiony w czerwcu 1961 r., na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 r.

LN

Skip to content