W Rankingu Uczelni Akademickich 2019 Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie zanotował spory awans. W tegorocznym zestawieniu Uniwersytet zajmuje miejsce w przedziale 51-60. To najlepsza pozycja, którą Uczelnia zajęła w dwudziestoletniej historii istnienia rankingu opracowywanego przez „Perspektywy”. Dodajmy, że w ubiegłym roku Uczelnia została sklasyfikowana w przedziale miejsc 61-70. W tegorocznym rankingu sklasyfikowano ponad 90 uczelni.

– To oczywisty sygnał dla wszystkich, którzy interesują się szkolnictwem wyższym w Polsce, że nasza uczelnia dynamicznie się rozwija – wyjaśnia prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska, rektor Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. – Mam nadzieję, że sukces, który jest dziełem wszystkich pracowników uczelni, zostanie doceniony przez osoby aplikujące na studia. Awans cieszy, ale nasze cele są bardziej ambitne. Analizujemy zestawienie i zastanawiamy się, w jaki sposób można byłoby usprawnić pracę uczelni oraz wdrożyć rozwiązania, by uzyskać jeszcze lepszy wynik już w przyszłorocznym zestawieniu – dodaje prof. Wypych-Gawrońska.

Periodyk opracował również inne zestawienia obrazujące miejsca polskich uczelni. W rankingu wg typów uczelni w kategorii „Uczelnie pedagogiczne” Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie zajął pierwsze miejsce ex aequo z Uniwersytetem Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Tym samym nasza uczelnia utrzymała pozycję lidera, którą zajmowaliśmy również w ubiegłorocznym zestawieniu.

W zestawieniu „Publikacje” Uniwersytet zajął 30. miejsce (sklasyfikowano tylko 50 uczelni z grona uczelni akademickich). O miejscu zdecydowały wyniki uzyskane m. in. za publikacje i cytowania. W kategorii „Efektywność naukowa” uniwersytet zajął. 39 miejsce (tutaj sklasyfikowano tylko 50 uczelni z grona uczelni akademickich). Autorzy zestawienia wzięli pod uwagę takie czynniki jak m. in.: efektywność pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych na badania i rozwój, rozwój kadry własnej, nadane stopnie i tytuły naukowe, publikacje i cytowania.

źródło: www.ujd.edu.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content