W poniedziałek, 11 lipca Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie dołączył do ogólnopolskiego protestu egzaminatorów. Pod koniec ubiegłego tygodnia w całej Polsce, w blisko 30 placówkach nie można było przystąpić do egzaminu praktycznego na prawo jazdy, dziś również w Częstochowie.

Płace egzaminatorów nie uległy zmianie od 2007 roku, cena za egzamin praktyczny również bez zmian od 2013 roku, a ceny wciąż szybują w górę. W tym przypadku chodzi również o ceny paliwa. Szczegóły działań protestacyjny przedstawia Włodzimierz Mogiła – dyrektor częstochowskiego ośrodka:

-Protest egzaminatorów WORD w Częstochowie związany jest z ogólnopolską akcją protestacyjną. Egzaminatorzy domagają się zmian w przepisach dotyczących ich wynagrodzeń oraz zwiększenia kosztów za egzamin praktyczny. Koszty związane z egzaminowanie nie zmieniły się od 2013 roku. Natomiast kwestie wynagrodzenia zostały określone w 2007 i do tej pory nie zostały modyfikowane. Te nie są adekwatne do sytuacji ekonomicznej, w której jesteśmy. Egzaminatorzy stwierdzili, że będzie to słuszna forma protestu, który pozwoli zauważyć tę tematykę.

Kandydaci na kierowców, którzy swoje egzaminy praktyczne mają zaplanowane na najbliższe dni nie muszą się obawiać. Protest zaplanowano tylko na dzisiaj – uspokaja dyrektor Mogiła:

Tylko i wyłącznie dzisiaj egzaminy praktyczne zostały odwołane, teoretyczne odbywają się zgodnie z planem. Wszystkie praktyczne zostały również przesunięte i zaproponowano kursantom najbardziej dogodne dla nich terminy. Chciałbym wszystkich uspokoić, że egzaminy zaplanowane na wtorek, 12 lipca odbędą się zgodnie z planem i tutaj nie ma żadnych informacji, które by mogły spowodować że tak się nie stanie.

Akcja protestacyjna egzaminatorów ma na celu doprowadzenie do spotkania z Andrzejem Adamczykiem – ministrem infrastruktury oraz poprawę funkcjonowania systemu egzaminów.

Skip to content