Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego organizuje Dzień Otwarty, podczas którego będzie można m.in. próbnie przystąpić do egzaminu kat. C i T oraz wziąć udział w symulacji jazdy pod wpływem alkoholu ze specjalnymi „alkogoglami”. Atrakcje te zaplanowano na sobotę 4 czerwca.

Będzie to pierwsze tego rodzaju wydarzenie w częstochowskim WORD-zie. O szczegółach mówi Włodzimierz Mogiła, dyrektor Ośrodka:

W czasie tego dnia otwartego będzie szereg atrakcji. Jedną z tych ważnych i uosabiających formę naszej codziennej działalności będzie możliwość uczestniczenia w egzaminie teoretycznym i praktycznym w zakresie kat. B, C i T – mam tutaj na myśli zarówno rozwiązywanie testów z zakresu wiedzy o przepisach ruchu drogowego, jak również możliwość jazdy praktycznej samochodem ciężarowym, ciągnikiem rolniczym bądź też samochodem osobowym.

Za udział w egzaminach teoretycznych przewidziano nagrody dla osób, które osiągną najlepsze wyniki. Jednak test wiedzy to nie jedyna dyscyplina konkursowa a możliwość przejechania się samochodem ciężarowym i ciągnikiem rolniczym to nie jedyna atrakcja, jaką przewidzieli organizatorzy:

Będziemy organizowali szereg konkursów z wykorzystaniem talerzy Stewarta bądź też jazdy sprawnościowo-szybkościowej z wykorzystaniem trolei. No i oczywiście atrakcja dla wszystkich będzie uczestnictwo w symulacji dachowania i w symulacji zderzenia pojazdów na specjalistycznych symulatorach. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Dyscyplina wykorzystująca talerz Stewarta polega na takim przejechaniu wytyczonej trasy, żeby piłeczka umieszczona w talerzu z niego nie wypadła. Natomiast troleje to malutkie kółka w miejscach tylnych kół, które podczas jazdy powodują ciągłą utratę panowania nad pojazdem. Organizatorzy przewidzieli nagrody za najlepsze wyniki w poszczególnych dyscyplinach. Dzień otwarty rozpocznie się w sobotę o godz. 10:00. Zaproszeni są wszyscy miłośnicy motoryzacji.

Skip to content