Częstochowskie służby podsumowały długi weekend

Fot. Radio Fiat

Od czwartku 3 czerwca do niedzieli 6 czerwca na terenie Częstochowy i regionu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz jednostek podległych odnotowali pięć kradzieży, dwie kradzieże z włamaniem, dwa oszustwa oraz jedną kradzież rozbójniczą.

Częstochowscy policjanci podjęli w tych dniach niemal 750 interwencji oraz zatrzymali sześć poszukiwanych osób. W długi weekend doszło również do 43 kolizji oraz jednego wypadku drogowego.

– Wypadek miał miejsce w niedzielę w miejscowości Biskupice. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 20-latek kierujący Fordem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy Toyoty, doprowadzając do zderzenia. W jego wyniku sześć osób zostało poszkodowanych. Jedna z nich w dalszym ciągu przebywa w szpitalu – powiedziała podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

W miniony długi weekend częstochowscy strażacy interweniowali przy niespełna 60 zdarzeniach. Z tej liczby 11 stanowiły pożary, 41 – miejscowe zagrożenia oraz siedem – alarmy fałszywe. Niestety, nie obyło się też bez tragedii.

– Do tragicznego w skutku zdarzenia doszło po godz. 22:00 w sobotę w miejscowości Rybna w gminie Mykanów. Strażacy zostali wezwani do 17-latka, który jak wskazały ustalenia, wspiął się na słup energetyczny średniego napięcia, a następnie porażony prądem spadł z wysokości. Dzięki reanimacji udało się przywrócić nastolatkowi funkcje życiowe. Został on przewieziony do szpitala w Częstochowie, gdzie niestety zmarł po kilkunastu godzinach – mówił mł. bryg. Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej odebrali w miniony weekend od mieszkańców miasta 137 telefonicznych wniosków o interwencję. Blisko 50 dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Jedno z poważniejszych zdarzeń zostało wykryte dzięki miejskiemu monitoringowi.

– W czwartek około godz. 23:54 pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu wizyjnego zaobserwowali w rejonie Al. NMP i ul. Wilsona grupę pięciu osób: trzech mężczyzn i dwie kobiety. Między osobami doszło do sprzeczki. W pewnym momencie jeden mężczyzna uderzył w twarz drugiego mężczyznę. Uderzenie było tak silne, że poszkodowany upadł na chodnik i stracił przytomność. Sprawca w towarzystwie dwóch osób odszedł w kierunku placu Daszyńskiego. Przy poszkodowanym została kobieta. Na pomoc poszkodowanemu ruszył też jeden z kierowców. Powiadomione patrole Straży Miejskiej szybko zlokalizowały sprawcę. Strażnicy miejscy ujęli mężczyznę po czterech minutach od zdarzenia w rejonie placu Daszyńskiego. Drugi patrol Straży Miejskiej udzielił pomocy przedmedycznej poszkodowanemu do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Sprawca musi teraz liczyć się z odpowiedzialnością prawną za swój czyn – poinformował Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie.

W ciągu trzech ostatnich dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego zaobserwowali łącznie dziewięć sytuacji wymagających interwencji służb. Przy siedmiu z nich interweniowali strażnicy miejscy, przy dwóch natomiast policja.

BNO

Skip to content