Częstochowskie służby podsumowały weekend

W ubiegły weekend częstochowscy policjanci ujawnili prawie 300 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 190 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Trzech kierowców straciło swoje prawa jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym.

Mundurowi zatrzymali też 16 dowodów rejestracyjnych, z czego 8 za zły stan techniczny, a 7 za brak aktualnych badań. Ujawniono też trzech nietrzeźwych kierowców. W tych dniach na drogach Częstochowy i powiatu doszło do 26 kolizji i dwóch wypadków drogowych.

– Pierwszy miał miejsce ok. godz. 19:20 w miejscowości Piasek w gminie Janów. Nieznany kierowca podczas wyprzedzania rowerzysty doprowadził do jego potrącenia, uciekając z miejsca. W wyniku zdarzenia rowerzysta doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Drugi wypadek miał miejsce ok. godz. 23:50 w miejscowości Biała-Wielka w gminie Lelów. Kierowca Audi najechał na 45-letniego mężczyznę, który siedział na jezdni. W wyniku poniesionych obrażeń pieszy poniósł śmierć na miejscu – poinformowała podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

W ciągu trzech ostatnich dni powstało 108 sytuacji wymagających interwencji strażaków. Prowadzone działania to gaszenie 54 pożarów, usuwanie skutków 48 miejscowych zagrożeń oraz wyjazdy do sześciu alarmów fałszywych.

– Niestety, rozpoczął się sezon na wypalanie traw, które stanowiły większość wszystkich interwencji związanych z pożarami. Ponownie apelujemy o zaprzestanie wypalania traw, gdyż jest to niebezpieczne dla ludzi, mienia, a także przyrody. Ponadto takie działanie jest zabronione i wiąże się z szeregiem sankcji karnych. Za wypalanie traw grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności – ostrzegał mł. bryg. Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie minionego weekendu 104 telefoniczne zgłoszenia od mieszkańców miasta.

– Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło zakłócania porządku publicznego lub ciszy nocnej, spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz osób nietrzeźwych w miejscach publicznych (łącznie 27 zgłoszeń). W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili cztery obserwacje, które wymagały interwencji służb. Trzy z nich zrealizowali strażnicy, a jednak została przekazana policji. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej – powiedział Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie.

Jedno z takich działań miało miejsce pod koniec ubiegłego tygodnia, kiedy to operatorzy monitoringu zauważyli grupę kobiet, która spożywała alkohol w Parku 3 Maja. Po interwencji strażników okazało się, że wszystkie kobiety są nieletnie.

BNO

Skip to content