Częstochowskie Towarzystwo Profilaktyki Społecznej dba o uchodźców

Częstochowskie Towarzystwo Profilaktyki Społecznej aktywnie angażuje się w pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy. Oprócz zbiórki darów i wyposażenia dla osób, które uciekły z obszaru działań wojennych, Towarzystwo prowadzi także szereg innych działań pomocowych.

Są to m.in. działania w zakresie opieki psychologicznej oraz integracyjnej w ramach Częstochowskiego Centrum Interwencji Kryzysowej. O szczegółach działań podejmowanych przez Towarzystwo Profilaktyki Społecznej opowiedziała jego dyrektor Centrum, Ewa Lichterowicz:

Organizujemy pomoc psychologiczną w obiektach, w których są Ukraińcy, przy współpracy z Centrum Zarządzania Kryzysowego. Ponadto już od tygodnia w naszym hostelu nocują osoby, które wieczorem i w nocy przyjeżdżają do Częstochowy i w naszym hostelu znajdują nocleg. Śpią u nas i potem dalej są kierowani do innych miejsc kwaterunkowych.

Obecnie dla Częstochowskiego Towarzystwa Profilaktyki Społecznej dbałość o osoby korzystające z pomocy Centrum Interwencji Kryzysowej jest priorytetem. Jak podkreśla Ewa Lichterowicz, szeroko zakrojona pomoc dla potrzebujących jest możliwa dzięki wielu darczyńcom:

Dzięki naszym różnym darczyńcom – naprawdę bardzo wielu ludzi się zaangażowało, żeby przywieść dla nich jedzenie, środki higieniczne, ubrania. Te osoby tutaj z tego korzystają, nocują, dostają posiłki. Są to głównie kobiety z małymi dziećmi. Przez kilka dni przewinęło isę przez nasze Centrum 62 osoby.

Częstochowskie Centrum Interwencji Kryzysowej w dalszym ciągu będzie prowadziło działalność pomocową, psychologiczną i aprowizacyjną dla osób uciekających z Ukrainy. Potrzebujący pomocy mogą się do niego zgłaszać również w tych godzinach, w których Punkt Informacyjny przy ul. Ogrodowej jest nieczynny.

Cały czas można też wspierać działania Towarzystwa Profilaktyki Społecznej finansowo lub materialnie. Szczegóły odnośnie tego jaka pomoc jest w danym momencie potrzebna można uzyskać pod adresem mailowym biuro@cztps.eu lub pod numerem telefonu 34 363 97 54.

Skip to content