W weekend zmieniamy wskazówki zegarów

Już w najbliższy weekend w nocy z soboty (30 marca) na niedzielę (31 marca) nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Przesuniemy wskazówki zegara z godziny 2.00 na godzinę 3.00.

Obecnie w ponad 70 krajach świata jest stosowana zmiana czasu, jednak Parlament Europejski zdecydował, że przestawianie zegarów zostanie zniesione. W Polsce, jak i w innych krajach Unii Europejskiej ostatni raz wykonamy zmianę czasu w 2021 roku. Do ustalenia pozostało tylko czy zostaniemy przy czasie letnim, czy zimowym. Częstochowianie podzielili się z nami opinią, co sądzą na ten temat:

Jestem tak rozregulowany, bo pracuję w święta i nocami, także dla mnie nie jest to aż tak istotne. Ale dla ludzi, którzy prowadzą unormowany tryb życia, jest to duży szok — Jednak większość częstochowian uważa, że to bardzo dobry pomysł. Na pytanie, czy woleliby, żeby został czas zimowy czy letni… zgodnie opowiedzieli się za letnim.

W Polsce zmiana czasu została po raz pierwszy wprowadzona w 1919 roku. I choć miała skutkować oszczędnościami, to dziś w zmianie czasu próżno takich szukać. Pomysł przetrwał równe sto lat.

AK

Tagged with