Czy to koniec sporu zbiorowego w DPS-ie?

Wracamy do tematu sporu zbiorowego w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kontkiewicza w Częstochowie. Przypomnijmy, pracownicy placówki domagają się podwyżki o 250 zł miesięcznie, jak na razie częstochowski magistrat zapewnił im podwyżkę wynagrodzeń w kwocie 150 zł.

Sprawa trwa od wielu miesięcy – 3 listopada rozpoczął się strajk w DPS-ie, który po 5 dniach został zawieszony ze względu na dobro mieszkańców placówki. Protestujący pojawili się z transparentami na sesji Rady Miasta Częstochowa w czwartek 16 listopada, podczas której radni przyjęli stanowisko zobowiązujące Prezydenta miasta do rozwiązania tematu sporu. Dziś wczesnym popołudniem odbyło się posiedzenie Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Miasta.

Efekt prac Komisji okazał się pozytywny dla pracowników Domu Pomocy Społecznej. Radni pochodzący z różnych klubów jednogłośnie przyjęli wniosek o zmianie projektu budżetu na 2018 rok – wpisali oni zapis o podwyżce dla pracowników DPS-u.

Decydująca będzie sesja częstochowskiej Rady Miasta, podczas której pod głosowanie zostanie poddany budżet Częstochowy na 2018 rok. W środę 6 grudnia podczas obrad RM odbędzie się pierwsze czytanie projektu budżetu.

PK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content