Czy w Częstochowie powstaną społeczne lodówki?

Przeszklona witryna chłodnicza stojąca w miejscu publicznym, do której każdy może włożyć jedzenie, by podzielić się z innymi – to nic innego jak lodówka społeczna. Można znaleźć je w większych miastach: Warszawie, Katowicach, czy Wrocławiu. Czy Częstochowa do nich dołączy?

Propozycję utworzenia w naszym mieście lodówek społecznych przeznaczonych do dzielenia się żywnością wysuwa stowarzyszenie Młoda Prawica, które skupia się na prowadzeniu dużej ilości inicjatyw społecznych.

Inicjatywa w dużej mierze z życia, bo każdy z nas widzi ile jedzenia marnujemy i wyrzucamy, a lodówki społeczne, inaczej zwane jadłodzielniami, służą do dzielenia się żywnością niepotrzebną, która nam zostaje, ale nieraz też czymś od serca. Zwróciliśmy się do miasta, bo liczymy na ich pomoc, jeśli chodzi o teren i miejsce ulokowania takiej lodówki. Naszym zdaniem dobrym miejscem byłaby okolica Urzędu Miasta, dworca PKP i PKS oraz Kwadraty. Taka lodówka tak naprawdę potrzebuje tylko prądu i osoby, która byłaby raz na jakiś czas ją posprzątać i przejrzeć, co się w niej znajduje, żeby nie było tam rzeczy, które są niepożądane – mówi koordynator stowarzyszenia, Mateusz Szymanek.

21 stycznia stowarzyszenie złożyło petycję w Urzędzie Miasta Częstochowy, adresowaną do prezydenta, pod którą zebrane zostały podpisy mieszkańców w liczbie 259. Przedstawiciele stowarzyszenia czekają teraz na odpowiedź władz miasta, do której będą mogli się ustosunkować.

KF

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content