Czy warto wywieszać flagę? Co to oznacza?

Święto Flagi w Częstochowie/fot. Radio Fiat

Obchodzone 2 maja Święto Flagi jest dniem szczególnym dla Polaków. Jest ono wyrazem szacunku dla symbolu Polski. Jednym ze zwyczajów jest wywieszanie biało-czerwonej flagi. Zapytaliśmy częstochowian czy również postępują zgodnie z tą tradycją.

Wyraz szacunku do symboli patriotycznych jest bardzo ważny. Taką postawę pokazują również częstochowianie, którzy w tym dniu wywieszają naszą narodową flagę:

– Wywieszając flagę możemy celebrować różne święta narodowe w sposób patriotyczny i można z dumą pokazywać to, że jest się Polakami. Te barwy są też wyjątkowe.

– Warto wywieszać flagę, bo jest to jeden z symboli narodowych, przez który możemy pokazać przynależność do naszej wspólnoty jaką jest Polska. Jest to też sposób pokazania naszego patriotyzmu.

– My mieszkamy w domku jednorodzinnym i zawsze w święta narodowe zawsze wywieszamy flagę.

Można było to również zauważyć gołym okiem. Pomimo deszczowej i pochmurnej pogody, cała Częstochowa była biało-czerwona. Flagi powiewały na budynkach kościołów, instytucji, czy prywatnych domów i mieszkań. W ten dzień, wszyscy mieszkańcy za pomocą tego prostego i tradycyjnego gestu, mogli wyrazić szacunek do flagi i pokazać, że nie wstydzą się być Polakami.

WB