Czy zima odpuści?

Po niedawnych obfitych opadach śniegu m.in. w województwie śląskim występują duże utrudnienia dla kierowców. W naszym mieście zima zawitała w pełni tuż po świętach Bożego Narodzenia.

Opady śniegu i deszczu ze śniegiem pojawiały się i będą się pojawiać również przez ten tydzień, o czym informuje nas synoptyk dyżurny Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Tomasz Knopik:

Najbliższa noc będzie jeszcze dosyć zimna z temperaturą około -6, -7 stopni Celsjusza, ale już jutro zacznie oddziaływać na nasz obszar aktywny niż, który spowoduje wzrost temperatury oraz stopniowo postępujące opady. Będą to opady śniegu i śniegu z deszczem, miejscami mogą to być opady marznące powodujące lokalnie gołoledź. Taka aura utrzyma się praktycznie przez cały następny tydzień. Trzeba się nastawić na tego typu zjawiska jeszcze przynajmniej do marca.

Nadejście zimy z pewnością cieszy wszystkich, którzy niebawem wybiorą się na ferie zimowe. Zachęcamy do zachowania szczególnej ostrożności, zwłaszcza podczas przymrozków.

KF