Biblioteka Publiczna w Częstochowie oraz Teatr im. Adama Mickiewicza zapraszają na czytanie podań i legend autorstwa Mirosława Zwolińskiego. Spotkanie odbędzie się 9 lipca o godz. 18.00.

Teksty pisarza zinterpretują aktorzy częstochowskiego Teatru: Marta Honzatko i Maciej Półtorak, a ich występ urozmaicony zostanie grą na skrzypcach w wykonaniu Agaty Półtorak z krakowskiej Piwnicy Pod Baranami. Do udziału w muzyczno-literackim wydarzeniu zaprasza Sylwia Góra, specjalistka ds. promocji Biblioteki Publicznej w Częstochowie:

– Na drugim piętrze w tzw. Sali Odczytowej widzimy się na wieczorze z legendami Ziemi częstochowskiej, które napisał dla nas Mirosław Zwoliński. Serdecznie zachęcamy do udziału. Z pewnością spędzicie Państwo miły wieczór.

Spotkanie to kolejne wydarzenie realizowane w ramach projektu EtnoBiblioteka:

– Projekt EtnoBiblioteka jest już z nami od czerwca, ponieważ Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021. Chcieliśmy przybliżyć mieszkańcom lokalne tradycje związane z rękodziełem czy legendami. Druga część projektu to przypominanie historii żydowskiej społeczności lokalnej.

Czytanie podań i legend z Ziemi częstochowskiej odbędzie się 9 lipca o godz. 18.00 w sali nr 202 Biblioteki Publicznej, mieszczącej się przy alei NPM 22.

ABK

Skip to content