Teatr Adama Mickiewicza w Częstochowie przez cały czerwiec zachęcał wszystkich widzów do głosowania na „spektakl sezonu”. Zainteresowani mieli do wyboru dziesięć tytułów prezentowanych na deskach sceny przy ul. Kilińskiego.

Zwycięskim spektaklem okazał się spektakl „Czyż nie dobija się koni?” w reżyserii Magdaleny Piekorz:

– Spektakl bardzo się osadził. Mieliśmy próbę, która wzbudziła we mnie absolutne uczucie spełnienia, co jest rzadkie. Był taki moment, kiedy zrozumiałam, że aktorzy na tyle mocno weszli w rolę, że po prostu tam są. Zniknęła bariera gry aktorskiej i pojawiło się coś szalenie naturalnego i prawdziwego. To zawsze jest ideał, do którego dążę, aby w każdej sytuacji na scenie czuło się, że aktorzy, którzy są na scenie, byli faktycznie w odgrywanej sytuacji na 100%. Niniejszy spektakl jest ciągłym wyzwaniem, po drodze mieliśmy konieczność prowadzenia nowej aktorki ze względu na kontuzję dotychczasowej. Ze względu na tak dużą liczbę występujących osób, występ ten naprawdę zaskakuje – mówiła Magdaleny Piekorz.

Zdaniem reżyserki, kluczem do sukcesu jest zaangażowanie i zarazem współpraca tak sporej liczby aktorów na scenie:

– Aktorzy lubią to grać. Spektakle bardzo często mają dużą skalę trudności, często także ze względów psychologicznych. Nasz pokaz łączy w sobie wiele elementów: z jednej strony daje szansę na to, żeby się rozwinąć i poczuć swobodę, a z drogiej strony każde odgrywać sceny dramatyczne, wymagające dużej dyscypliny i zaangażowania emocjonalnego – dodała reżyserka.

Zwycięski spektakl prezentowany będzie jesienią wraz z początkiem kolejnego sezonu artystycznego.

BNO

Skip to content