Szkoła rodzenia/fot. Szpital im. Rudolfa Weigla w Blachowni

Jesteś przyszłym rodzicem? Pragniesz jak najlepiej przygotować się do tej roli? Dołącz do szkoły rodzenia on-line, organizowanej przez Szpital im. Rudolfa Weigla w Blachowni. Pierwsze zajęcia już w czwartek, 25 marca o godz. 12.

O tym, jakie treści zostaną poruszone mówi jedna z prowadzących, położna Patrycja Rataj:

– W szkole rodzenia na pewno poruszymy tematy pielęgnacji noworodka. Jak z nim postępować – kąpać, zmieniać pieluchy itp. Przekażemy informacje odnośnie porodu oraz łagodzenia bólu porodowego. Omówimy również kwestie połogu i karmienia piersią. Będzie też możliwość zadawania pytań.

Z powodu Covid-19 wszystkie zajęcia prowadzone w ramach szkoły rodzenia, odbędą się w formie on-line:

– Przed pandemią Covid-19 prowadzona była w szpitalu tradycyjna szkoła rodzenia. Przyszli rodzice mogli przyjść do nas i fizycznie uczestniczyć w zajęciach. Byli też zapraszani na salę porodową, aby zobaczyli, jak wszystko wygląda. Z powodu Covid-19 musieliśmy tę formę zmienić. Mamy nadzieję, że uczestnicy szkoły rodzenia on-line będą zadowoleni. Przygotowaliśmy wiele ciekawych materiałów. Porozmawiamy też o krwi pępowinowej.

Zgłoszenia bezpłatnych zajęciach należy wysyłać na adres szkolarodzenia@scanmed.pl. Zapisać mogą się zarówno panie, jak i przyszli ojcowie. Nie ma też limitu osób.

ABK

Skip to content