Darmowy angielski dla przedszkolaków: metody aktywizujące zachęcają dzieci do nauki

przedszkole00-3-720x360

Zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2015/2016 dzieci 5-letnie zostały objęte nauką języka angielskiego, który przewidziany jest w podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Zajęcia odbywają się od 1 września.
Mogłoby się wydawać, że dla maluchów jest to kolejny, niezbyt przyjemny obowiązek, który oddala ich od ulubionych zabaw. Jak się jednak okazuje, skomplikowane lekcje obcego języka mogą stać się wyjątkowo przyjemną powinnością, która rozwinie w nich nową pasję.
– Dzieci chętnie uczestniczą w lektoratach języka angielskiego. W pewnym sensie są do nich przyzwyczajone i czekają na nie z niecierpliwością. Zajęcia przeprowadzane są z użyciem bardzo ciekawych form i metod nauczania, dostosowanych do wieku i możliwości dzieci. Nauczycielki, lektorki są dobrze przygotowane, posiadają ciekawe pomoce dydaktyczne, różnego typu płyty z piosenkami – zaznacza Marzena Motylska, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 27 w Częstochowie.
Ponadto – zgodnie z decyzją Gminy Miasta Częstochowy – również dzieci 3- i 4-letnie zostały objęte darmowymi lekcjami języka angielskiego. Zajęcia odbywają się w ich przypadku dwa razy w tygodniu. Stosowanie ciekawych metod aktywizujących ma znaczenie zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci, dla których tego typu lekcje powinny być kojarzone wyłącznie z zabawą i rozrywką.

Paulina Izdebska

źródło: foto: czestochowa.pl