Dezynfekcja częstochowskich przystanków trwa

Fot. MZDiT w Częstochowie

Po raz kolejny na terenie Częstochowy odbyła się dezynfekcja miejskich stref najliczniej uczęszczanych przez ludzi. Tym razem dezynfekcji poddano ławki pod wiatami przystankowymi.

Łącznie odkażaniu poddano ponad czterysta takich miejsc w całym mieście.

– Trwająca aktualnie dezynfekcja została ponadto poszerzona o infrastrukturę zlokalizowaną na przystankach bez wiat lub poza wiatami w obrębie danego przystanku. Mowa o ok. 250 ławkach przy przystankach pod gołym niebem. Tym samym cała infrastruktura pozostająca do dyspozycji pasażerów częstochowskich autobusów i tramwajów ponownie zyskała pełną sterylność. Przypomnijmy, że finalizowany jest ponadto pierwszy z tegorocznych cykli gruntownego mycia i naprawy całej infrastruktury przystankowej na terenie Częstochowy. Częstotliwości tej usługi zostanie w tym roku zwiększona – mówił Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie.

Na naszych stronach internetowych: Fiat.FM oraz portalu informacyjnym czestochowskie24.pl informowaliśmy w ubiegłym tygodniu o dezynfekcji ławek i koszy na śmieci wzdłuż Alei Najświętszej Maryi Panny oraz na Promenadzie Niemena, o czym można poczytać.

BNO

Skip to content