Dezynfekcja ławek i koszy po raz kolejny

Ze względu na trwającą pandemię w centrum Częstochowy trwa okresowa dezynfekcja ławek, koszy oraz powierzchni wokół nich. Kolejna tura dezynfekcji została przeprowadzona we wtorek 7 września.

To trzecia z czterech planowanych w tym roku akcji dezynfekcji przestrzeni publicznej w al. Najświętszej Maryi Panny.

– Dezynfekcja prowadzona jest zawsze po większych uroczystościach i imprezach czy zgromadzeniach związanych z obecnością nie tylko grupy pielgrzymów, ale także mieszkańców w centrum miasta. Dezynfekcję prowadzi częstochowska firma, która używa środków bezpiecznych dla roślin i niepowodujących niszczenia małej architektury – mówił Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Częstochowy.

Jak dodał rzecznik częstochowskiego magistratu, wtorkowe odkażanie elementów, z których korzystają turyści i pielgrzymi było podzielone na dwa etapy.

– Pierwszy etap odbył się tuż przed jasnogórskimi dożynkami, połączonymi z pielgrzymką rolników i wystawą rolniczą. Drugi – po zakończeniu tej trzydniowej imprezy. Kolejną taką akcję Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta planuje jeszcze w okresie pielgrzymki ludzi pracy, która planowana jest 18 19 września – dodał rzecznik UM Częstochowy.

Wcześniej akcje dezynfekcji były przeprowadzane w czasie sierpniowych szczytów pielgrzymkowych, czyli 13-15 i 26 sierpnia.

BNO

 

Skip to content