Diakoni Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie w czwartkowe popołudnie mieli przyjemność odwiedzić redakcję Radia Fiat w ramach praktyk diakońskich.

Klerycy WSD są zaprzyjaźnieni z rozgłośnią ze względu na współtworzenie różnych audycji, takich jak chociażby Wieczór pod koloratką, przez co mury redakcji nie są im obce. Wczorajsze spotkanie pogłębiło wiedzę kleryków na temat codziennej pracy Radia.

– Wizyta w siedzibie Radia Fiat była miłym spotkaniem. Mieliśmy okazję poznać historię rozgłośni oraz wspólnotę ludzi, którzy tutaj pracują. Mogliśmy także podzielić się wspólnie radością z nadchodzących święceń kapłańskich – mówi dk. Michał Płocharski.

Ostatni rok był dla radiowych gości najważniejszym w ich życiu, ponieważ w tym czasie za sprawą święceń diakonatu stali się osobami duchownymi. Dk. Michał Pierzchała bardzo dobrze wspomina ten czas:

– Święcenia były dla nas bardzo ważnym momentem, ponieważ weszliśmy w konkretną bliskość z ołtarzem i amboną. Posługa liturgiczna (w tym także głoszenie słowa) oraz posługa ubogim to dwa najważniejsze zadania diakonatu, jakie stanowią dla nas wyzwanie. 

8 czerwca z rąk metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo diakoni Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej przyjmą święcenia prezbiteratu. Będzie to wyjątkowe wydarzenie osobiste, do którego dojrzewa się kilka lat.

– Moja relacja z Panem Bogiem niezmiennie się kształtuje przez codzienną wierność w modlitwie, Piśmie św. i brewiarzu. Dalej kształtuje się też moje podejście do drugiego człowieka. Sam z zaskoczeniem patrzę na to, jak było sześć lat temu, a jak jest dzisiaj – wspomina dk. Kamil Bijata.

W każdy czwartek alumni VI roku Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej poznają różne instytucje diecezjalne. Wizyta w Radiu Fiat była dla przyszłych księży dobrym doświadczeniem w poznaniu lokalnych mediów.

BNO

Skip to content