Dieta wakacyjna – jaka właściwie powinna być?

Zdrowe odżywianie jest jednym z głównych filarów dbania o siebie. W czasie wakacji jest to szczególnie ważne, ponieważ podczas upałów z organizmu ucieka nie tylko woda…

Dieta towarzyszy nam tak naprawdę przez całe życie. Może być dobra lub zła. Wakacje są czasem, który sprzyja zdrowemu odżywianiu. Na wyciągnięcie ręki są świeże warzywa i owoce. Jak prawidłowo odżywiać się w tym okresie? Na te pytania odpowiada dietetyk kliniczny – Monika Przystalska.

– To, czym powinniśmy się kierować w naszej diecie, to przede wszystkim regularność. W ciągu dnia wyznaczamy sobie, że jemy trzy, cztery, pięć posiłków dziennie, w zależności od zapotrzebowania, ponieważ doba każdego z nas zaczyna się i kończy wcześniej lub później. Pamiętamy o regularnych odstępach między posiłkami i w każdym z tych posiłków zawierajmy coś, co jest cenne dla organizmu – mówi dietetyk.

Wakacje sprzyjają grillowaniu. Monika Przystalska podpowiada jak grillować, aby nie ucierpiało nasze zdrowie.

 – Przede wszystkim grill nie powinien być biesiadą od osiemnastej do północy. Powinniśmy wyznaczyć sobie, że to na przykład nasza kolacja. Nie chodzi o to, żeby w tym grillu szukać tylko chudego źródła białka, takiego jak filet z kurczaka. Mogą to być inne mięsa, ryby, krewetki, szaszłyki, ale zawsze, obowiązkowo z porcją warzyw – dodała.

O wakacyjnej diecie mówią redaktorzy Radia Fiat – fani grillowania. W swoich wypowiedziach zaznaczyli, że nie wyobrażają sobie wakacji bez grilla. Dodali także, że w ciągu dnia starają się dostarczać swojemu organizmowi odpowiednią dawkę warzyw i owoców. Pracownicy redakcji nie zapomnieli także o tym, jak ważne w czasie wakacji jest picie wody.

Przypominamy, że zdrowa dieta jest ważna nie tylko w czasie wakacji, ale przez cały rok. Pamiętajmy więc o tym, żeby jeść dużo warzyw i owoców, które wspomagają naszą odporność, a to zaowocuje zdrowiem na długie lata.

OM

Skip to content