Długi majowy weekend względnie spokojny

Fot. KMP w Częstochowie

W długi majowy weekend częstochowska drogówka zatrzymała 191 piratów drogowych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Sześciu z nich straciło prawo jazdy za nadmierne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Policjanci zatrzymali również 13 osób, które wsiadły za kierownicę pojazdu, znajdując się pod wpływem alkoholu. W tych dniach na drogach Częstochowy i powiatu doszło do 38 kolizji oraz jednego wypadku drogowego, w którym jedna osoba została ranna.

– Do wypadku doszło w sobotę przy ul. Szajnowicza-Iwanowa w Częstochowie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 43-letnia kobieta kierująca Mercedesem podczas manewru zawracania nie ustąpiła pierwszeństwa kierowcy BMW, w wyniku czego z obrażeniami trafiła do szpitala – poinformowała Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej odebrali w długi majowy weekend od mieszkańców miasta 122 telefoniczne wnioski o interwencję. Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich czterech dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

– Było to łącznie 29 zdarzeń. W ciągu minionych czterech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 7 obserwacji, które wymagały interwencji służb. Sześć monitoringowych interwencji zrealizowali strażnicy miejscy, a jedna interwencja została przekazana do dalszej realizacji – mówił Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie.

Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej.

1 maja strażnicy miejscy zabezpieczali uroczystości odbywające się na Placu pamięci Narodowej. Natomiast 3 maja strażnicy asystowali przy uroczystych obchodach 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbyły się na Jasnej Górze.

BNO