Od wtorku 29 marca do soboty 2 kwietnia Jasnogórska Publiczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia w Częstochowie prowadzi Dni Otwarte. Cele tej inicjatywy są dwa – promocja szkoły oraz zachęcenie przyszłych uczniów do podjęcia nauki w placówce.

Z tej okazji nauczyciele przygotowali program, którego szczegóły przybliża Ewelina Hofman-Juszkiewicz, nauczycielka i koordynator Dni Otwartych.

– Będziemy oprowadzać rodziców wraz z uczniami po naszej szkole i pokazywać, jak prezentuje się ona od wewnątrz. Planujemy zajęcia językowe i plastyczne oraz oprowadzanie po salach instrumentów. Mamy również upominek-niespodziankę dla każdego ucznia, który do nas przyjdzie, a także możliwość obejrzenia wszystkich sal dostępnych w naszej szkole. Zachęcamy do odwiedzenia zarówno uczniów, którzy będą dopiero chodzić do pierwszej klasy, jak i wszystkich innych, chcących zmienić swoją dotychczasową szkołę – mówiła nauczycielka.

Podczas Dni Otwartych wszyscy zainteresowani mają możliwość zapoznania się z instrumentami muzycznymi oferowanymi przez placówkę oraz kadrą nauczycieli, która będzie je prezentować.

– Nasi nauczyciele będą przedstawiać wszystko to, co jest związane z konkretnym instrumentem: jak się gra i jakie akcesoria temu towarzyszą. Będą mogli spróbować swoich sił, być może na instrumentach, których jeszcze tak naprawdę nie znają. Nasi uczniowie grają m.in. na perkusji i wiolonczeli. Mamy również harfę, skrzypce, gitary. Nasi podopieczni uczą się grać również na akordeonie, klarnecie, flecie poprzecznym oraz na trąbce – dodała Ewelina Hofman-Juszkiewicz.

29 i 30 marca Dni Otwarte w Jasnogórskiej Szkole Muzycznej przewidziane są w godzinach 17:00-19:00, natomiast 1 i 2 kwietnia – w godzinach: 10:00-12:00.

BNO

Skip to content