Dni otwarte Straży Miejskiej

7 pies prima

Zwiedzanie, film, monitoring i Prima. Zajęcia „Bezpieczne ferie z częstochowską Strażą Miejską” są prowadzone podczas ferii zimowych, a więc do 26 lutego br. To okazja nie tylko do tego, żeby przyjrzeć się pracy strażników.

Komendę strażników przy ul. Krakowskiej odwiedzić mogą przede wszystkim grupy zorganizowane po umówieniu terminu przez telefon. Zwiedzanie obywa się w dni robocze w godz. 10.00-15.00. W tym czasie młodzież może obejrzeć prelekcję na jeden z wybranych tematów, np. zachowania wobec niebezpiecznego psa. To nie wszystko.

– Zwiedzenie centrum miejskiego monitoringu, czyli zwiedzenie od wewnątrz tego pomieszczenia, gdzie operatorzy obserwują za pomocą kamer wszystko to, co dzieje się na terenie Częstochowy. A także od początku roku mamy służbowego psa Primę, który cieszy się dużym zainteresowaniem i sympatią ze strony uczniów. On także będzie do dyspozycji wszystkich gości. Zapraszamy również osoby indywidualne. […] Każdą osobę oprowadzimy po naszej komendzie – mówi Artur Kucharski ze Straży Miejskiej.

Zwiedzanie komendy Straży Miejskiej odbywa się od lat. W zeszłym roku skorzystało z niej ok. 200 osób.

Krzysztof Rygalik